Ruční řezačka polystyrenu – recenze

Rád bych vás seznámil s druhou zajímavou pomůckou, kterou jsem objednal z mého oblíbeného obchodu www.banggood.com. Jde o pomůcku na řezání a modelování polystyrenových desek. Pomůcka obsahuje opravdu pevný 10 cm trn, který se ohřeje na dostatečnou teplotu na řezání polystyrenu. Díky tomu je možné například modelovat základ krajiny, řezat desky, vykrajovat nejrůznější obrazce. 

 

Původně jsem pro práci s polystyrenem prováděl za pomoci různě naohýbaných odporových nebo měděných drátů zapojených na pistolové trafo pájce, ale většinou neměl drát dostatečnou pevnost nebo naopak docházelo k přehřívání. Po dobré zkušenosti s minule popisovanou ruční mikropájkou, jsem se rozhodl vyzkoušet další nástroj z e-shopu. Vybral jsem si ruční řezačku polystyrenu jejíž odkaz máte zde. Jde o kompletní set včetně napájecího adaptéru.

Ruční řezačka - obsah balení

 

Co se týká obsluhy, není co řešit, na kabelu od zdroje je přímo vypínač. Na stránce obchodu je uvedeno, že čas nahřátí je 20 sec. Čas opravdu odpovídá, takže řezačka je skoro bez čekání připravena k řezání. Průměr struny je kolem 2 mm, ale co je opravdu perfektní, je pevnost struny. Díky tomu je řez tak přesný. Na samém konci hrotu mi přijde teplota o něco málo menší, což je i lepší pro dokončovací práce. Pěkné video je přímo na stránce produktu.
Na samotném držáku je uveden (vylisován) výkon 30W, ale prodejce uvádí 15W, což je tak odpovídající (odpovídá to i výkonu dodávaného zdroje).

řezačka polystyrenu - detail

Samotný držák je vyroben z plastu, rozumně padnoucím do ruky, teplo se mírně přenáší, ale nic, co by vadilo. Konec rukojeti je ukončen JACK koncovkou o rozměrech 5,5 /2,1 mm. Je tedy možné zdroj odpojit nebo připojit jiný.

řezačka polystyrenu - zdroj

Jedinou nevýhodou tohoto setu, je dodávaný zdroj, který je určený pro jiný typ zásuvek. Proto byl k napájecímu adaptéru dodán převodník. Což by mělo být učiněno automaticky, podle vyplněné adresy dodání. Kdo nechce riskovat může si převodník doobjednat. Bohužel toto je praxe u většiny produktů s napájecím adaptérem, ve většině případů jsou pro zásuvky US. Technicky to ničemu nevadí, ale většinou po odpojení zůstane převodník v zásuvce a pokud si toho člověk nevšimne, tak ho pak hledá :-)

Možná bych ještě uvítal delší přívodní kabel, ale i kdyby měl 5 m, tak vždy bude mít o 10 cm kratší délku, něž je potřeba :-)))  Zkoušel jsem použít i jiný napáječ, právě pro větší délku kabelu, měl sice jen 5V / 2500mA, ale i tak bylo řezání použitelné. Originál má uvedeno 6V / 2500mA a to zrovna není nejběžnější provedení.

 

Závěrem uvádím linky na jednotlivé položky:

Pokud v budoucnu narazím opět na zajímavou pomůcku, pokusím se opět napsat krátkou recenzi.

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________