Dekodér elektromagnetických přestavníků – slave

Jde o zmenšenou verzi “dekodéru elektromagnetických přestavníků slave” od kluků ze stránek DCC Koleje. Doplnil jsem ještě pár drobností, na které se v jejich zapojení zapomnělo a které by měli podpořit už tak dobrou funkčnost a spolehlivost. Jediným důvodem této úpravy byl důvod, že jejich verze může ovládat celkem 8 výměn. Moje verze je polovičkou jejich provedení a ovládá 4 výměny (přestavníky). Osobně se mi více zamlouvá mít více modulů rozmístěných blíže k přestavníkům. A když už jsem tuto desku vytvořil, nebyl důvod to nezveřejnit pro někoho, komu se to může také hodit.

Do zapojení jsem doplnil dva kondenzátory 22p k vývodům krystalu a zem. To by mělo zaručit vždy správný běh hodin mikrokontroléru. Doplněn byl ještě kondenzátor 100n do napájecí větve 5V pro mikrokontrolér. Všechny tyto kondenzátory jsou v provedení SMD 1206. Vyhlazovací kondenzátory 5V větve jsou pak přesunuty co nejblíže mikrokontroléru. To je k úpravám vše. Na konci článku pak najdete potřebné pdf  pro tvorbu DPS s osazovacím plánem a seznam součástek.

Dekodér elektromagnetických přestavníků - slave

Dekodér elektromagnetických přestavníků – slave

Co se týká potřebného programu, tak ten je ke stažení na původní stránce s návodem na “DCC koleje” pod odkazem “Program pro PIC”. Na stejném místě najdete i popis nastavení CV. Já nastavuji čas pro přehození na hodnotu 300ms (30 x 10ms) převedeno do hex ” 1E  “. Proč uvádím hodnotu v HEX?
Tak to proto, že pokud vlastníte programátor PIC, můžete programovat hodnoty rovnou, nemusíte tedy chip přendavat do Master desky. Stačí jen přesunout potřebný chip do programátoru a editovat EEPROM paměť, kde jsou hodnoty uloženy.

EEPROM dekodéru elektr.  přestavníků

EEPROM dekodéru elektr. přestavníků

První červené políčko je CV513, tedy výchozí hodnota 1. Nezapomeňte například pomocí programátorské kalkulačky ve Windows, hodnoty převádět do HEX (např. hodnota “12” je v HEX “0C”). Modrá políčka jsou CV515-518, tedy čas sepnutí výstupu.

————————————————————————————————————————————————-
Soubory ke stažení:

PDF - DPS elmag. dekodéru
Titul : PDF - DPS elmag. dekodéru
Název souboru : 4xVyhybka_slave.pdf (66 kB)
PDF - Rozpis Součástek - elmag. dekodér
Titul : PDF - Rozpis Součástek - elmag. dekodér
Název souboru : 4xVyhybka_slave_rozpis.pdf (11 kB)

————————————————————————————————————————————————-

 

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________